online-danismanlik-bg

Online Danışmanlık Nedir?

Online danışmanlık, çeşitli uygulamalar üzerinden görüntülü sohbetlere nitelikli bir danışman veya terapistle birlikte gerçekleşen bir destek yöntemidir.

Online danışmanlık, nitelikli uzmanlara, programınıza uygun bir zamanda, uzakta olsalar bile ulaşarak, sabit bir internet bağlantınızın olduğu her yerde online tedaviler gerçekleştirmenize olanak tanır.

Online Danışmanlık Neleri İçerir?

Her online danışmanlık türü kendi içinde farklı olarak çalışmaktadır. Danışmanınızın veya psikoterapistinizin profesyonel bir kuruma bağlı lisanslı bir uygulayıcı olduğundan emin olmak için kullandığı web sitelerini ve hizmetlerini iki kez kontrol etmeniz önemlidir. Bu noktaya dikkat etmeniz eğitimli ve deneyimli kişilerden tavsiye ve destek almanızı sağlar.

Yeni bir terapistle çalışırken, genellikle başlamadan önce bir danışma seansı yapılmaktadır. Bu, danışmanı biraz daha yakından tanımanızı, sorular sormanız ve endişeleri dile getirmek için zaman verir. Genel olarak terapistiniz terapiden neler elde etmek istediğinizi veya neden bir danışmanla konuşmak istediğinizi sorar ve sizinle ilgili daha yakından tanımak için bilgiler alır.

Online Danışmanlığın Artıları Nelerdir?

Online danışmanlığın artıları kişiden kişiye değişmekle birlikte bir danışman ararken veya online terapi denerken dikkate alınması gereken birçok şey vardır:

Bireylerin online terapiyi seçmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

Erişilebilirlik: Popüler randevu saatleri (akşamları ve hafta sonları) nedeniyle, bu saatlerde yoğunluk fazla olduğu için bazı danışmanların randevuları dolabilir. Online danışmanlık esnektir ve uzman bir danışmanla konuşmak için bekleme süreleri kısalarak ihtiyaç duyduğunuzda yardım almanız kolaylaşır.

Kolaylık: Online danışmanlıkla fiziksel olarak bir danışmana gitmek zorunda kalmadan evinizin rahatlığında (veya nerede olursanız olun) desteğe erişme imkanı vardır.

Karşılanabilirlik: Online terapilerde hem danışmanlar hem de danışanlar için maliyet azalmış olur.

Randevu Talep Edin

Aşağıdaki formumuzu doldurarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

 

Gönder