ozge-kose

Özge Köse

Uzman Klinik Psikolog

[email protected]

+90 (216) 706 46 94

Klinik Psikolog Özge Köse;  2008 yılında Bafra Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. %100 başarı bursu ile İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü okumaya hak kazanmıştır. Lisans eğitimi sürecindeki stajını 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi  Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde tamamlamıştır.

2013 yılında İngiltere’ye giderek Anglia Ruskin Üniversitesi’nde Klinik Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Bitirme tezini “Empatik Ebeveyn Tarzının, Gençlerin Öz Saygı ve Sosyal Anksiyetesi Üzerindeki Etkisi” üzerine yapmıştır. İngiltere’de bulunduğu süreçte Roehampton Üniversitesi’nde Oyun Terapisi Yaz Okuluna katılmıştır. Aynı zamanda Little Miracles Yardım Derneği’nde özel ihtayaçları olan çocuklarla gönüllü olarak çalışmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra 2015-2017 yılları arasında PEDAM Psikiyatrik Eğitim Danışma Merkezi’nde ve 2017-2021 yılları arasında Prof. Dr. Mücahit Öztürk Muayenesi’nde ‘Klinik Psikolog’ olarak çocuk ve gençlerle  çalışmıştır.

Çocuk ve gençlerde duygusal ve davranışsal sorunlar, okula uyum süreci, depresyon, kaygı bozuklukları, korku, öfke kontrolü, sınav kaygısı, travma gibi alanlarda çalışmakta ve ailelere çocukları ile ilgili danışmanlık yapmaktadır. Terapilerinde EMDR,Çocuk Merkezli  Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi tekniklerinden yararlanmaktadır. WISC-4 ve DENVER II Gelişimsel Tarama testlerini uygulama yetkisine sahiptir.

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof Dr. Hakan Türkçapar ve  Doç. Dr. Vahdet Görmez’den ; Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim ve süpervizyonlarını Uz.Psk.Danışman Filiz Çetin’den almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR I. Düzey ve Prof. Dr. Ümran Korkmazlar tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerle EMDR I. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır.

Özge Köse, şu anda kurucu ortağı olduğu Ataşehir Psikoyaşam’da Klinik Psikolog olarak hizmet vermektedir. Çocuk, genç ve ailelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.

Eğitimler

bafra-anadolu-lisesi-logo

Bafra Anadolu Lisesi

2004 - 2008

2008 yılında Bafra Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

iku-logo

İstanbul Kültür Üniversitesi

2008 - 2012

%100 başarı bursu ile İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü okumaya hak kazanmıştır.

19-mayis-universitesi

19 Mayıs Üniversitesi

2012-2013

Lisans eğitimi sürecindeki stajını 19 Mayıs Üniversitesi Hastanesi  Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümünde tamamlamıştır.

anglia-ruskin-universitesi

Anglia Ruskin Üniversitesi

2012-2016

2013 yılında İngiltere’ye giderek Anglia Ruskin Üniversitesi’nde Klinik Çocuk Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

roehampton-universitesi-logo

Roehampton Üniversitesi

2012-2016

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını yüksek onur derecesiyle tamamladı.

Temel Çalışma Alanları

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Öğrenme Bozukluğu

Sınav Kaygısı

Depresyon

Sosyal Anksiyete Bozukluğu

Panik Bozukluk

Obsesif - Kompulsif Bozukluk

Davranım Bozuklukları

Ayrılma Anksiyetesi Bozukluğu

Tikler

Karşıt Olma - Karşı Gelme

Dışa Atım Bozuklukları

Anksiyete Bozuklukları

Yaygın Anksiyete Bozuklukları

Fobiler

Yemen Bozuklukları (Anoreksiya Nevroza, Bulumia Nevroza)

Sosyal Beceri Eksiklikleri

Öfke Kontrol Problemleri

İletişim Becerileri Sorunları

Problem Çözme Becerisinin Kazandırılması

İlişkilerde Yaşanan Sorun ve Problemler

Özgüven Temelli Yaşanan Problemler

Stresle Baş Etme Yöntemleri

Uyku Problemleri

Psikolojik Kökenli Bedensel Rahatsızlıklar

Çocuk ve Ergenlerde Kural ve Sınır Problemleri